Střechy, klempířství a zámečnictví Roman Hřebík

  Střechy

  Potřebujete novou střechu? Nebo plánujete rekonstrukci, renovaci či novostabu? Rádi Vám zpracujeme cenovou nabídku pokrývačských prací, střešní krytiny, střešních doplňků a dalších souvisejících služeb.

  Dodáváme střechy na klíč jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce rodinných i bytových domů. Zkušenosti máme i s rekonstrukcemi historických budov.

  Střecha je stavební konstrukce, která ukončuje stavbu shora a chrání ji proti povětrnostním vlivům. Též odvádí vodu a brání jí v nahromadění. Skládá se z nosné konstrukce (např. krov) a střešní krytiny. Střechy se v zásadě rozdělují na ploché a sklonité (šikmé a strmé), nebo na zateplené a nezateplené.

  Tvar a celkové provedení střechy velmi závisí na místních klimatických podmínkách. V tropických a subtropických oblastech se například tradičně častěji uplatňují střechy ploché; oproti tomu v mírných a chladných podnebných pásech jsou běžnější střechy šikmé.

  Hlavní funkcí střechy je chránit prostor pod sebou před povětrnostními vlivy (deštěm, sněhem, větrem, slunečním zářením apod.).

  Neváhejte nás kontaktovat a sdělit nám Vaše představy a požadavky. Rádi Vám zpracujeme cenovou nabídku nebo zodpovíme jakýkoliv jiný dotaz.

   

  Zakázková výroba

  Vyrábíme lapače a chrliče vody na míru. Nejsme omezeni témeř žádným tvarem. Tyto klempířské prvky vyrábíme především z mědi, pozinku, titan-zinku, hliníku a lakovaného pozinku. Barevně nejsme omezeni.

  V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat o sestavení rozpočtu nebo z jakýmkoliv jiným dotazem.

   

  Tesařské práce

  Střechy, klempířství a zámečnictví Roman HřebíkTesařství (lidově tesařina) je řemeslo vykonávané tesařem. Jedná se o stavební profesi s dlouhou historií rozšířenou prakticky po celém světě. Zahrnuje širokou škálu prací se dřevem, především výrobu stavebních konstrukcí. 

  Provádíme tyto tesařské práce:

  • Výroba nosné konstrukce střech (krokve, vaznice, vazníky atd.)
  • Montáž podlahových a stropních nosníků
  • Výroba doplňkových konstrukcí

   

  Střešní okna

  Střechy, klempířství a zámečnictví Roman HřebíkModerní střešní okna se dělí na kyvná (otevírají se podle středové osy) a výklopně-kyvná (vyklápí se i podle horní osy). Nejběžnější jsou okna dřevěná, ale praktická jsou i okna bezúdržbová (poplastovaná s dřevěným jádrem), v bílé barvě, která jsou vhodná do místností s vyšší vlhkostí, jako jsou koupelny a kuchyně. V luxusnějším provedení jsou k dostání také střešní okna hliníková. Ke střešním oknům dnes existuje mnoho druhů zasklení od základních až po několikanásobná, vhodná i do nízkoenergetických staveb.

  Součástí našich služeb je dodávka a montáž střešních oken všech typů a velikostí do nové či rekonstruované střechy. Pokud potřebujete nová okna či celou střechu, neváhejte nás poptat. Rádi Vám zpracujeme cenovou nabídku zcela zdarma.

   

  Oplechování

  Střechy, klempířství a zámečnictví Roman HřebíkStřechy, klempířství a zámečnictví Roman Hřebík

  • Výroba klempířskeho lemování
  • Výroba komínových stříšek, oplechování komína
  • Okapnice, oplechování u okapu
  • Oplechování nadezdívky
  • Štítové olemování
  • Oplechování úžlabí
  © 2020 Klempířství Roman Hřebík